Piaskowanie, wybielanie oraz profesjonalne usuwanie złogów - skaling

Profesjonalne czyszczenie i polerowanie - jest najprostszą metodą usuwania przebarwień.

Ciemny kolor zęba może być spowodowany plamami powierzchniowymi - czyli złogami, które można usunąć mechanicznie poprzez profesjonalne czyszczenie (skaling) i plamami związanymi ze strukturą zęba, których pozbyć się trudno, a wiążą się z mikropęknięciami szkliwa i wadliwą mineralizacją zębów.

białystok brak zębów henryka sobaniec suchość w ustach suchość w ustach zapobieganie wybielanie zębów lampą zoom

Wybielanie zębów - stosuje się silne, utleniające substancje celem rozjaśnienia zębów – mamy kilka sposobów uzyskania śnieżno białego uśmiechu.
System gabinetowy trwa 30-60 minut, daje niezwykły efekt. Po zabezpieczeniu girlandy dziąsłowej smaruje się preparatami wybielającymi  serii ZOOM i naświetla lampą ZOOM 2 Adwanced Power .
Średnie rozjaśnienie wynosi do 8 odcieni. Na zakończenie stosuje się preparaty fluorowe.
Wybielania w domu - nakładkowe z zastosowaniem preparatów Nitę White o stężeniu 10%, 16%, Opalescence, NiteWhite® ACP lub DayWhite® ACP. Stosuje się do wszystkich zębów, chociaż stopień
wybielenia i czas potrzebny do uzyskania efektu nie jest u wszystkich jednakowy.
 
Najtrudniej rozjaśnić przebarwienia po tetracyklinie. Przed wybielaniem zęby należy oczyścić profesjonalnie, ubytki wypełnić czasowo lub ostatecznie, przyzębie powinno być zdrowe. Po pobraniu wycisków wykonuje się nakładkę, która stanowi bazę utrzymującą żel wybielający. Ilość preparatu i czas jego stosowania dokładnie według zaleceń producenta. Po zakończeniu każdego zabiegu zęby należy umyć pastą z fluorem, a nakładkę wypłukać bieżącą, letnią wodą.
Wybielania domowego nie polecamy: palaczom, kobietom w ciąży. Po wybielaniu należy unikać owoców cytrusowych, gdyż spowalniając proces rozjaśniania. Należy ograniczyć spożywanie cukrów i pokarmów ciemnych, barwiących jak kawa, herbata, czerwone wino i unikać palenia tytoniu. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, chociaż czasami potrzebne są coroczne zabiegi utrwalające efekt.
W przypadku zębów „tęczowych" wybielanie jest nieskuteczne, więc można zastosować pokrycie zęba kompozytem lub licówką porcelanową.
 
 

 (C) Dentysta - stomatolog - Bialystok - Białystok - Stefan Sobaniec 2010